Hurda Alan Yerler

Hurda Alan Yerler


Türkiye Hurdacılık olarak hizmetinizdeyiz ve alüminyum hurdası alımı yapıyoruz. Elinizde bulunan alüminyum hurdalarını satmak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Günün her saatinde siz değerli müşterilerimizin hurdalarını satın alıyoruz.

Alüminyum Hurdası

Hurdacılık sektöründe alüminyum esnek bir malzeme türüdür. Bu nedenle de darbelere karşı dayanıklıdır. Alüminyum aynı zamanda işlenmesi basit olan bir metal türü olduğundan ısı ve elektriği çok iyi iletir. Bu özellikleri nedeni ile hurdacılık sektöründe alüminyum hurda değerini kaybetmediği için çokça tercih edilir. Alüminyum  malzemesi soğuyup ısıyı da emmesi özelliği ile özellikle soğutma sanayii için önceliklidir. İşlenmesinin basit olması, yumuşak malzeme olması sektörde aranma nedenidir.

Alüminyum hafif bir metal özelliğine sahip olduğundan uçak ve uzay araçları kapsamında, iletkenlik özelliği sayesinde de elektrik araçları yapımında tercih edilir. Aynı zamanda alüminyum görsellik bakımından şık bir malzeme olduğundan dekoratif açıdan da tercih edilir. Kullanım alanları açısından da  işlevi ve hurdası bile değerli sınıfında  olduğundan ; alüminyum hurda özelliklidir.

Alüminyum Hurda Alımı Nasıl Yapılır?

Alüminyum hurda alımı geri dönüşümü en kolay malzemelerden biri olduğundan değerlidir. Her zaman çok iyi bir fiyatlandırma ile satılır. Alüminyum dayanıklılık özelliği ve yansıtma özelliği sayesinde yüksek önceliklidir. Gümüş rengi sayesinde de iç ya da dış mimari de de alım gücü yüksektir

Alüminyum esnek bir malzeme tipine sahiptir. Bu da darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Dayanıklılık özelliği düşük sıcaklıklarda da azalmadan devam eder. İşlenmesi basit bir metaldir. Isı ve elektriği çok iyi iletir. Alüminyum hurda bu nedenlerle her zaman aranır. Özellikle ulaştırma sektöründe, inşaatta ve ambalaj sektörlerinde kıymeti her geçen gün artışa geçer.

En önemli maden olarak hurda bakır kabul edilse de en yaygın ve bulunması açısından çeşitliliği ile alüminyum hurda birinciliği hak etmektedir. Hurdacılık sektöründe piyasada yaygın olarak bulunur; özellikle imalat sektöründe ve gündelik yaşamın içinde de fazla kullanılır. Bu da tür ve çeşitliliğinin sebebidir.

Hurda Alüminyum Türleri

Hurda alüminyum tiplerinde en yaygın olarak kullanılanı sert alüminyum türüdür. Geri dönüşüm ve eritip tekrar kullanıma kazandırmak zor olduğundan piyasadaki değeri diğer madenlere göre çok daha düşük seyreder. İkinci tür olarak da profil alüminyum yaygındır. Çok daha sağlamdır. Tel alüminyum ise hurda alüminyum sektöründe olmazsa olmaz değer niteliğindedir. Saf hale en yakın türde olduğundan en değerlisi de bu türüdür.

Alüminyum hurda hurdacılık sektörü içerisinde  en çok tercih ve işlem gören hurda türüdür. Birçok eşyalar imalat aşamasında alüminyum kullanıldığından geri dönüşüme etkisi de  bir o kadar diğerlerine göre belirleyicilik katmaktadır. Hurda alüminyum kendi arasında ayrıldığı kategorilerden bile farklılıklar gösterir.

Bu farklılıklar;

  • Piyasada toplanma şeklidir
  • Piyasa fiyatıdır
  • İşlenme tipidir
  • Saflık derecesidir

Alüminyum Hurda Fiyatları

Alüminyum hurda fiyatları farklı farklı sektörlerde ; hatta üretim kapsamında bile kullanıldığından fiyatlandırma politikası da bu açılardan değişkenlik gösterir. Alüminyumun yapısal özelliği de her zaman aynı olmadığından yine fiyatta farklılık gösterir. Yani cinsi ve alaşımı fiyatı belirleyici özelliktir. Alüminyum diğerleri ile kıyaslandığında illaki saf ve katıksız olması gerekliliği de yoktur. Hatta hatta farklı elementlerle alaşım halinde bile kullanılarak endüstriyel alana hizmet eder. Ve en belirleyici özellik ise hurdanın temizliğidir. Bu durum ne kadar fire vereceği dolayısı ile değerinin artıp azalacağı ile ilgilidir.

Alüminyum Hurda Ne İşe Yarar?

Hurdacılık sektör itibari ile sadece kullanılmayanları kapsamamaktadır. Zira hurdacılık demek aynı zamanda geri dönüşüme katkı demektir. Geri dönüşüm ne demektir? Maddi değerlerin tekrar dolaşıma kazandırılıp topluma destekliğidir. Bu kapsamda alüminyum hurda birinci sıradadır. Matbaa ve basım sektörü, imalat atıkları, gündelik kullanımlar önceliklidir.

Hurdacılık sektörü kapsamında alüminyum hurdalar üretim süreci sonrasında tekrardan dönüştürülür. Bu dönüşüm hem üretim hem sanayi sektörü için yıldız niteliğindedir. Alüminyum her zaman temel malzemedir. Alüminyum hurdaların değeri yapısal özellikleri ile eşdeğer olup;  kullanım alanları söz konusu olduğunda ise önceliği hak edendir.

Alüminyum Hurdası Alan Hurdacı

Alüminyum hurdası alan hurdacı ile iletişime geçmek için en doğru yer olan Türkiye Hurdacılık tarafından alüminyum hurdaları yerinden alınır. Tüm alüminyum hurdası türevleri tarafımızca alınmaktadır.

Alüminyum hurdası alan yerler” ya da “alüminyum hurdası alan firmalar” en sık yapılan hurda alüminyum aramalarıdır. Bu aramalarda genellikle firmamız ön planda çıkmaktadır. Tüm müşterilerimiz güvenle bizimle iletişime geçebilirler. Hurda alımlarını en kısa sürede en yüksek fiyata gerçekleştiriyoruz.

İstanbul Alüminyum Hurdası Alımı

İstanbul genelinde alüminyum hurdaları firmamız tarafından satın alınmaktadır. Hem Anadolu yakası ilçelerinde hem de Avrupa yakası ilçelerinde yerinden alüminyum hurdası alımı yapıyoruz. Üstelik sadece İstanbul’da değil; Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Ankara, Tokat, Amasya, Yozgat, Çorum, Denizli, Antalya illerinde bulunan şubelerimiz ağı ile her adresten alüminyum hurdalarınızı satın alabiliyoruz.

Yorumlar devre dışı.